Målgruppen er ansatte og ledere i kommunens helse- og omsorgstjenester og spesialisthelsetjenesten, samt deres aktuelle samarbeidspartnere, som ønsker å etablere eller videreføre pårørendeskole eller samtalegruppe. Meld gjerne på flere fra samme arbeidsgruppe.
Målet er å gi deltakerne en grunnleggende innføring, tips og råd om planlegging og gjennomføring av pårørendeskole og samtalegruppe til hjelp og støtte for pårørende til personer med demens, samt informasjon om ressurser i arbeidet.
Webinaret holdes på Microsoft Teams.
Tilskuddsordningen for etablering og drift av pårørendeskoler og samtalegrupper blir videreført i 2026. Dere trenger ikke å ha søkt om tilskuddsmidler for å delta på webinaret. Søknader behandles fortløpende, og tilskudd innvilges så langt midlene strekker til. Les mer om kriterier, satser, frister m.m. for tilskuddsordningen.
Arrangør: Aldring og helse, på oppdrag fra Helsedirektoratet, som en del av pårørendetiltakene i Demensplan 2025