Dette innføringsheftet er laget for deg som skal lede refleksjonsgrupper i palliasjon. Det beskriver en anbefalt læringsmodell og gir en tydelig struktur for planlegging og gjennomføring av samlinger, med konkrete råd for å legge til rette for refleksjon og faglig utvikling.
Heftet er relevant både for deg som er ny i rollen og for deg som har erfaring fra før. Som gruppeleder legger du til rette for samtaler som styrker kunnskap om lindrende behandling og omsorg, og som bidrar til trygghet i møte med pasienter og pårørende. Gjennom systematisk refleksjon utvikles faglig trygghet, etisk bevissthet og samarbeid i tjenesten.
Opplæringspakken i palliasjon er utviklet av Aldring og helse på oppdrag fra Helsedirektoratet, for å styrke den grunnleggende kompetansen i lindrende behandling og omsorg i kommunehelsetjenesten.
ISBN 978-82-8470-204-9 (PDF)
Utgivelsesår:2026
Antall sider: 27